Bananowiec na zimno

Bananowiec na zimno
0
(0)

Bananowiec na zimno to pyszne i bardzo proste w przygotowaniu ciasto bez pieczenia. Lekkie i kremowe, rozpływające się w ustach. To ciasto z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom ciast z owocami i galaretką. Wyśmienite na każdą okazję.

Składniki:

  • 1 litr nektaru bananowego
  • 4 banany
  • sok z połówki cytryny
  • 200 gram masła
  • 1 opakowanie biszkoptów podłużnych lub okrągłych
  • 2 budynie waniliowe lub śmietankowe
  • 2 łyżki skrobi ziemniaczanej
  • 4 łyżki cukru
  • 2 żółte galaretki, u mnie cytrynowe

Przygotowanie:

  • przygotowanie budyniu: do garnka wlewamy ok 700 ml nektaru bananowego, wsypujemy cukier, mieszając zagotowujemy. W pozostałym nektarze rozpuszczamy i mieszamy budynie oraz mąkę/skrobię ziemniaczaną, następnie wlewamy do gotującego się soku cały czas mieszając, zagotowany gęsty budyń. Gotowy budyń przykrywamy folią spożywczą aby nie powstał kożuch i odstawiamy do całkowitego ostygnięcia.
  • w międzyczasie dwie galaretki u mnie cytrynowe rozpuszczamy w 2 i 1/2 szklankach wody i odstawaimy do całkowitego ostygnięcia.
  • przygotowanie masy: miękkie masło miksujemy na puch, następnie cały czas miksując dodajemy po łyżce wystudzonej masy budyniowej. Miksujemy chwilę aż powstanie jednolita masa.
  • dno tortownicy o średnicy 26 cm wyłożyłam papierem do pieczenia, na spód wykładamy biszkopty, ja swoje wcześniej lekko nasączyłam w mleku.
  • gotową masę bananową wykładamy i równomiernie rozprowadzamy po biszkoptach.
  • obrane banany kroimy w plasterki i skrapiamy sokiem z cytryny, następnie układamy je na masie lekko dociskając.
  • na banany wykładamy i rozprowadzamy tężejącą galaretkę cytrynową.
  • Gotowe ciasto wsatawaimy na całą noc do lodówki i kroimy na drugi dzień.

Zdjęcia

Ciasto „Bananowiec na zimno” jak i inne moje przepisy kulinarne znajdziesz na stronie aduparosnie.pl 😉 Polecam!

Jak przydatny był ten post?

Kliknij na gwiazdkę, aby ocenić!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Na razie brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Ponieważ ten post okazał się dla Ciebie przydatny...

Obserwuj nas w mediach społecznościowych!

20 Udostępnień

About Kasia

Witam Cię serdecznie na moim Blogu. Nazywam się Kasia. Na co dzień jestem szczęśliwą żoną i mamą która kocha gotować i piec ciasta. Przez żołądek do serca :). Lubię bazować na łatwo dostępnych i prostych produktach. Wśród moich przepisów każdy powinien znaleźć coś dla siebie :).

View all posts by Kasia →

4 Comments on “Bananowiec na zimno”

  1. Nigdy nie myślałem nad wykorzystaniem bananów w taki sposób, żeby zrobić ciasto. Na pewno tego spróbuję, tylko jestem ciekaw, czy jako podstawa ciasta nada się biszkopt tortowy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *