6 propozycji ciast na Święta

Święta to czas, w którym spotykamy się z rodziną przy wspólnym stole. Przedstawiam sześć propozycji ciast, które idealnie nadadzą się na świąteczny stół i przy okazji zaskoczą nie jednego gościa.

Pierwszą propozycją będzie szarlotka z pianką. Jest to jedno z tych ciast, które pamiętam jeszcze z czasów dzieciństwa. Ten smak i zapach pieczonego ciasta do dziś utkwił w mojej pamięci. Ciasto idealnie nada się na świąteczny stół.

Drugą propozycją jest tradycyjny sernik gotowany na miodowych spodach. Ciasto to jest obecne na świątecznym stole praktycznie co roku. Połączenie kruchych spodów ze słodką masą tworzy świetne tradycyjne ciasto, które wszystkim zasmakuje (jedynie osoby nie lubiące rodzynek mogą mieć zastrzeżenia 😉 ).

Trzecią propozycją jet ciasto o dźwięcznej nazwie „oczy carycy„. Ten przepis na pewno wpadnie Ci w oko 😉 Zaskakuje nie tylko swoją nazwą ale również swoim smakiem jak i wyglądem. Ciasto oczy carycy idealnie sprawdzi się zarówno na świątecznym stole jak i na każdą inną okazję.

Czwartą propozycją jest ciasto biszkoptowe z kremem i owocami. Jest to jedno z tych ciast, które zawsze się udają oraz wszystkim smakują. Do przełożenia ciasta został wykorzystany taki sam krem jaki stosujemy przy karpatce. Dzięki zastosowaniu biszkoptu ciasto jest puszyste i w połączeniu z kremem, owocami i galaretką smakuje wyśmienicie.

Piąta i zarazem przed ostatnia propozycja 😉 Smaczny duet to ciasto pod, którego nazwą kryje się idealne połączenie masy twarogowej z masą makową. Jedno z lepszych ciast z makiem, jakie jadłem. Idealnie nadaje się do kawy jak i na Święta czy inne okazje. Stosunkowo proste w przygotowaniu więc powinno się udać każdemu 😉

Szósta i zarazem ostatnia propozycja to ciasto o nazwie karmelowiec. Moje ulubione ciasto pieczone przez moją teściową  W smaku wyśmienite i stosunkowo proste w przygotowaniu. Ciasto idealnie sprawdzi się na święta lub na podwieczorek dla całej rodziny.

2 Comments on “6 propozycji ciast na Święta”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *